Лікування катаракти

Катаракта - це помутніння кришталика, яке створює перешкоди для проходження світлових променів в око, що призводить до пониження гостроти зору. В залежності від місця розміщення помутнінь в кришталику, катаракти бувають: капсульні (помутніння капсули кришталика), коркові ( помутніння в периферичних шарах кришталика), ядерні (помутніння в центральних шарах кришталика). Катаракти бувають вроджені та набуті. Вроджені катаракти розвиваються під час внутрішньоутробного розвитку, як правило, з віком ці помутніння не збільшуються, майже завжди залишаються прозорі ділянки кришталика та гострота зору повністю не понижується. Набуті катаракти розвиваються з віком, внаслідок загальних захворювань чи тавм.
В здоровому оці світлові промені проходять через прозору рогівку та кришталик, які працюють разом, щоб дозволити оку сфокусуватися на об'єктах, які знаходяться на різних відстанях. Зображення об'єктів проектуються на сітківку - світлочутливий шар всередині ока.
Розвиток катаракти приводить до формування розмитого зображення на сітківці. Катаракта - це природній процес старіння і розвивається у всіх. Переважно катаракта розвивається на обох очах з певним проміжком часу (місяці і навіть роки).

Що може зауважити хворий на початкових стадіях катаракти?

Пониження зору, наприклад на яскравому світлі, або труднощі при читанні навіть добре надрукованого тексту є початковим симптомом катаракти. Ваш лікар - офтльмолог повинен перевірити прогресування Вашої катаракти з допомогою перевірки гостроти зору та інших обстежень, перед тим як Вам буде рекомендовано оперативне лікування.

Яким чином можна усунути це захворювання?

Кожний рік, більше ніж одному мільйону людей виконують хірургічне лікування з приводу катаракти. В більшості випадків видалення катаракти проводиться разом з введеням (імплантацією) в око штучного кришталика (інтраокулярної лінзи - ІОЛ). Псевдофакія, коли в оці є штучний кришталик (ІОЛ), усуває необхідність носити грубі афакічні скла або контактні лінзи.
На даному етапі розвитку мікрохірургії катаракти найпоширенішим методом її видалення є факоемульсифікація. Під час проведення даної операції ядро кришталика видаляється так, щоб максимально зберегти капсулу кришталика на природньому місці. Хірург застососвує ультразвуковий пристрій, щоб роздробити ядро кришталика і видалити його з ока шляхом відсмоктування. Це позволить видалити катаракту через маленький розріз, приблизно 2,2-2,75 мм. Кришталик (ІОЛ) вводиться в задню камеру ока, в капсулу кришталика, де він добре фіксується. Операція проводиться під місцевим знечуленням та проходить безболісно.
Катаракту можна видалити і екстракапсульним методом, коли хірург видаляє ядро кришталика єдиним блоком. При проведенні даної операції приходиться застосовувати значно більший проріз, ніж при факоемульсифікації.

Новини сайту

 З 16 по 17 червня 2016р. на базі офтальмологічного відділення ЛОКЛ проводитиметься науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні методи діагностики та лікування вітреоретинальної патології". 
Організатори: Товариство офтальмологів України,ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України", Департамент охорони здоров'я ЛОДА, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького.

Хто зараз на сайті?

На даний момент 2 гостей на сайті

Інфо для пацієнтів


Наші спеціалісти

Відео-енциклопедія