Лікування глаукоми

Що таке глаукома?

Глаукома - це хронічне прогресуюче захворювання ока. Ознаками глаукоми є збільшення внутрішньоочного тиску, що призводить до незворотньої втрати зору. Глаукома є головною причиною сліпоти у всьому світі.

Чому виникає глаукома і що сприяє її виникненню?

До цього часу ще не відомо, чому у людини виникає глаукома. В той же час встановлено ряд факторів , які підвищують імовірність захворювання. Їх називають факторами ризику. Одним з головних факторів є вік людини. Найчастіше глаукома отримує розвиток у людей старших за 40 років і, чим старша людина, тим вище ризик захворювання. Ще один фактор  ризику - наявність глаукоми у найближчих родичів. Крім того, вважається, що розвитку захворювання сприяють хвороби судинної системи: артеріальна гіпер- і гіпотонія, вегетосудинна дистонія, мігрень тощо. Якщо Ви виявили у себе деякі фактори ризику, ми рекомендуємо Вам проконсультуватися у офтальмолога. 

Як проявляється глаукома?

На жаль, в більшості випадків, захворювання починається і протікає безсимптомно. Пацієнта нічого не турбує. На цьому етапі тільки офтальмолог може виявити початкові ознаки захворювання шляхом виміру внутрішньоочного тиску і огляду деяких структур ока.
З часом виникають симптоми, які непокоять пацієнта. Найважливішим з них є виникнення дефектів поля зору. За наявності порушень поля зору деякі предмети мовби зникають з зовнішньої картини.

Чому потрібно лікувати глаукому?

Як вже було сказано, глаукома є хронічним прогресуючим захворюванням. Це означає, що без лікування симптоми захворювання будуть постійно зростати і процес завершиться сліпотою. А раннє призначення правильного лікування може надовго призупинити прогресування глаукоми і зберігти пацієнту працездатність і якість життя. Це є можливим лише за дотримання рекомендацій лікаря і відсутності перерв під час лікування. На щастя, глаукома несуттєво обмежує звичний спосіб життя. Однак намагайтесь уникати надзвичайних фізичних навантажень, тривалої роботи в положенні вниз головою, зловживання алкоголем і нікотином.

Як лікують глаукому?

Існують три основних методи в лікування глаукоми: медикаментозне лікування, лазерне лікування і хірургічне лікування. Лише лікар на основі багатьох факторів може вибрати оптимальний метод лікування і медичний препарат в кожному конкретному випадку.
 Для досягнення найкращих результатів потрібно пильно дотримуватися рекомендацій лікаря. Самолікування є недопустимим. Важливо відмітити, що жодні немедикаментозні методи терапії, дієти, харчові додатки або вправи не замінять лікарського або хірургічного лікування, яке призначене офтальмологом. Найпоширенішим методом є призначення крапель для очей. Справжній переворот в лікування глаукоми, в останні роки, зробили препарати з групи аналогів простагландінів, які вживаються 1 раз на добу, що не впливає на звичний спосіб життя пацієнтів. Якщо лікар призначив Вам очні краплі, їх потрібно закраплювати регулярно, без перерв в лікуванні. В жодному випадку не можна самовільно переривати лікування. Кожна перерва може привести до неповторного погіршення зору. В деяких випадках показано лазерне лікування. Це амбулаторна, майже безболісна процедура, яка займає всього декілька хвилин. Під час більш складних випадків або коли ефекту очних крапель чи лазерного лікування стає недостатньо, лікарі змушені вдаватися до оперативного втручання.

Що є критерієм успішного лікування?

Глаукома є хронічним прогресуючим захворюванням. Це означає, що вилікувати її на даному етапі розвитку медицини неможливо. Успіхом можна вважати зупинку прогресування хвороби. Про це можна судити за тим, що рівень внутрішньоочного тиску залишається в межах нормальних значень, а дефекти поля зору не наростають.

Новини сайту

 З 16 по 17 червня 2016р. на базі офтальмологічного відділення ЛОКЛ проводитиметься науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні методи діагностики та лікування вітреоретинальної патології". 
Організатори: Товариство офтальмологів України,ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України", Департамент охорони здоров'я ЛОДА, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького.

Хто зараз на сайті?

На даний момент 4 гостей на сайті

Інфо для пацієнтів


Наші спеціалісти

Відео-енциклопедія