Офтальмологія Львів, ЛОКЛ

Друкувати
PDF

Інформація для пацієнтів про лезерне лікування

Як відбувається це лікування?

Ви скаржитесь на погіршення зору, яке виникло внаслідок захворювання сітківки. Щоб запобігти цьому, рекомендується лікування лазерним опроміненням. При цьому коагулюється хвора тканина за допомогою сильного нагрівання.Ця коагуляція зменшує поширення хвороби на здорові ділянки сітківки.Лікування, в залежності від виду захворювання, проводиться в один або декілька сеансів. При певних захворюваннях вистачає короткого лікування з малою кількістю лазеркоагулянтів, при інших захворюваннях, насамперед, при проліферативній діабетичній ретинопатії та при тромобозі центральної вени сітківки, необхідно коагулювати велику частину сітківки кількома тисячами лазеркоагулянтів, щоб загальмувати розвиток новоутворених судин та запобігти сліпоті. Лазерне лікування проводиться під місцевою анестезією (каплями) та, як правило, не болюче. Впродовж процесу лікування та після його завершення  необхідний постійний контроль лікаря.

Чи можуть бути ускладнення?

Безпеку від лікування Вам не може гарантувати ні один лікар. Але ускладнення внаслідок лазеркоагуляції виникають рідко. Приблизно 2-5% пацієнтів мають тимчасові негативні зміни сітківки. Не можна гарантувати, що ці зміни не є наслідком лікування. Після операції може підвищуватися очний тиск; лікування краплями або подальше втручання може дати позитивний результат.

Які результати лікування?

Лікування буде успішним тільки тоді, коли буде проводитися вчасно, швидко і комплексно. На жаль, не зважаючи на лазерне лікування, в окремих випадках хвороба може прогресувати. Лікуючий лікар відзначає при оглядах ці нові патологічні процеси і після детального обстеження покази до подальшого лазерного лікування. Це є особливо важливим тоді, коли Ви проходите на контрольний огляд і вважаєте, що лікування є успішним, проте лікування не дає бажаних результатів. Виникає питання про доцільність подальшого лікування. Лазерне лікування не може повернути Вам втраченого зору, але може запобігти прогресуванню Вашої хвороби та стабілізувати зорові функції.
Зміни сітківки при діабеті мають різноманітний перебіг. На основі існуючого досвіду, можна зменшити погіршення зору при важкому діабеті в результаті даного лікування приблизно в половині випадків.

Новини сайту

 З 16 по 17 червня 2016р. на базі офтальмологічного відділення ЛОКЛ проводитиметься науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні методи діагностики та лікування вітреоретинальної патології". 
Організатори: Товариство офтальмологів України,ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України", Департамент охорони здоров'я ЛОДА, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького.

Хто зараз на сайті?

На даний момент 11 гостей на сайті

Інфо для пацієнтів


Наші спеціалісти

Відео-енциклопедія