Офтальмологія Львів, ЛОКЛ

Друкувати
PDF

Інформація для пацієнтів про діабетичну ретинопатію

Діабетична ретинопатія (ДР) це ускладнення цукрового діабету, що уражає судини, які забезпечують живлення сітківки. ДР може не мати жодних симптомів на ранніх стадіях. У розвинутих стадіях спостерігається затуманення зору, поява помутнінь та плям, втрата зору. За даними зарубіжних авторів, сліпота у хворих на ЦД розвивається у 25 разів частіше, ніж у пацієнтів без діабету.  Людям з цукровим діабетом необхідно проходити огляд у офтальмолога щонайменше 1 раз у рік. Раніше хворих з вираженими стадіями ДР вважали приреченими. Нині застосування лазерних та хірургічних методів лікування, контроль рівня цукру крові, дає змогу поліпшити зір навіть у таких пацієнтів.  Своєчасна діагностика, лікування та профілактика ДР на початкових стадіях, дозволить не лише зменшити фінансові затрати пацієнтів на лікування, а й поліпшити якість їх життя. . Діагностика ДР на пізніх стадіях призводить до значного зростання затрат на лікування. На базі ЛОКЛ функціонує лазерний кабінет де можна отримати кваліфіковану консультацію, а також пройти відповідне лікування.

Які зміни відбуваються в сітківці при цукровому діабеті?

У Вашій сітківці через цукровий діабет пошкоджуються найменші судини (капіляри). Це може призвести до повної сліпоти обох очей, якщо вчасно не провести операцію - лазерну коагуляцію.

Чому я до цього часу нічого не помічав?

Пошкодження капілярів не ведуть відразу до порушення зорових функцій. Тільки, коли зустрічаються закриття судин або набряк з відкладенням ексудатів в центрі, або коли розрив судин приводить до кровотечі в скловидне тіло Ви помічаєте погіршення зору. Тоді можна лише призупинити зниження зору, але це вже не зворотній процес.

Що відбувається при лазерному лікуванні?

Коли під час обстеження на сітківці знаходять ознаки "проліферації", необхідно провести коагуляцію зовнішніх відділів сітківки - панретинальну лазерну коагуляцію; при цьому центральну частину та зоровий нерв не зачіпають. Завдяки цьому коагулюється велика частина пошкодженої сітківки. Якщо під час обстеження виявляють набряк макули, то проводять ніжну лазерну коагуляцію сітківки в ділянці набряку - "фокальну лазеркоагуляцію". Внаслідок цього через декілька місяців зникає набряк та зменшується утворення ексудатів. Але зорові функції безпосередньо після лікування можуть істотно погіршитися на декілька днів, бо набряк після лазерної операції на короткий час може збільшитися.

Що можна робити самому?

Важливим є нагляд ендокринолога (особливо контроль цукру крові, а такаож рівень АТ, функції нирок і серця). Ви повинні самі намагатися побільше вивчити діабет і його наслідки. У великих лікарнях, а також групах самодопомоги існують школи для діабетиків, де навчають як жити з цією хворобою та як зменшити чи запобігти різним наслідкам, таким як ретинопатія чи ниркова недостатність

Новини сайту

 З 16 по 17 червня 2016р. на базі офтальмологічного відділення ЛОКЛ проводитиметься науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні методи діагностики та лікування вітреоретинальної патології". 
Організатори: Товариство офтальмологів України,ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України", Департамент охорони здоров'я ЛОДА, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького.

Хто зараз на сайті?

На даний момент 10 гостей на сайті

Інфо для пацієнтів


Наші спеціалісти

Відео-енциклопедія