В 2008 році, підтримуючи ініціативу Всесвітньої Глаукомної Асоціації (WGA), членом якої є Україна та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому (WGPA), в Україні вперше було оголошено День боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми.  Сьогодні в світі налічується 45 млн. сліпих людей, а в 2020 р. прогнозується їх збільшення до 76 млн.

Серед причин сліпоти у всіх регіонах світу друге місце займає глаукома. У 2010 р. у світі було зареєстровано 105,0 млн. хворих на глаукому. За даними ВООЗ 50% хворих у розвинених країнах та 90% - у країнах, що розвиваються, не підозрюють себе хворими, оскільки початок захворювання, найчастіше, є безсимптомний. Такі хворі не отримують лікування та не спостерігаються у лікарів. Кількість хворих на глаукому у світі збільшується кожні 10 років приблизно на 20 млн. Така тенденція характерна і для України.

В Україні 170 тис. людей хворих на глаукому, щороку кількість людей, у яких виявлено глаукому збільшується на 25 тис.

У Львівській області в 2010р на диспансерному обліку по глаукомі спостерігається 7458 хворих. В обласному глаукомному кабінеті на реєстрі стоїть близько 2000 хворих на глаукому, які забезпечені ретельним спостереженням та адекватним лікуванням.

Глаукома – це хронічне захворювання, яке має прогресуючий перебіг, приводить до поступового погіршення поля зору та незворотньої втрати зору, внаслідок атрофії зорового нерва. Як правило, це відбувається через підвищений внутрішньоочний тиск. На початкових стадіях захворювання протікає безсимптомно. Зазвичай, пацієнти звертаються до лікаря, коли зір вже значно втрачений. При наявності певних симптомів ("мушки" перед очима, затуманювання зору, райдужні кола навколо джерела світла, потреба часто змінювати окуляри) необхідно терміново звернутися до лікаря – офтальмолога. З метою раннього виявлення глаукоми важливо всім особам старше 40 р. один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше. До групи ризику належать особи: старші 40 років, з обтяженою спадковістью по глаукомі, хворі на цукровий діабет, ішемічну хворобу серця, гіпертонічну хворобу, мігрень, які зловживають тютюнопалінням, мають хронічні стреси, особливості будови ока.

 Якщо Вам встановлено діагноз глаукоми, необхідно бути під постійним наглядом лікаря – офтальмолога та чітко дотримуватись його рекомендацій. Вчасне виявлення глаукоми та правильне лікування дозволяє зберегти зір протягом тривалого часу. В разі нормалізації внутрішньоочного тиску, не можна припиняти застосування призначених препаратів, змінювати режим лікування без узгодження з лікарем, оскільки це приводить до прогресування глаукоми та прискорення зниження зору.

Ефективність діагностики та лікування глаукоми залежить від удосконалення профілактичних, діагностично – лікувальних заходів, а також , в значній мірі, від обізнаності пацієнта з існуючою у нього проблемою, зацікавленістю пацієнта у співпраці з лікарем, дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря.

Для боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми необхідно об’єднати зусилля всього суспільства та кожного з нас особисто ‼!

Новини сайту

 З 16 по 17 червня 2016р. на базі офтальмологічного відділення ЛОКЛ проводитиметься науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні методи діагностики та лікування вітреоретинальної патології". 
Організатори: Товариство офтальмологів України,ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України", Департамент охорони здоров'я ЛОДА, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького.

Хто зараз на сайті?

На даний момент 11 гостей на сайті

Інфо для пацієнтів


Наші спеціалісти

Відео-енциклопедія